Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 6947573



*

nr 694 7573


Henrik Allert

(f. 1937), Sverige


Färglitografi , Henrik Allert (f. 1937), 13/225, 25x29


Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2011
kl 18:25:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/4 22:37:37 1      100 kr
24/4 10:37:53 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Henrik Allert

Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.

Läs mer om Henrik Allert
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik henrik allert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr